Angle Izer – Sposób Użycia

kątownik angle izer

Angle Izer, czyli kątownik regulowany to narzędzie, dzięki któremu mierzenie kątów staje się banalnie proste, nawet jeśli mierzony przedmiot ma bardzo skomplikowany kształt czy strukturę. Urządzenie pozwala na łatwe przenoszenie kątów z jednej płaszczyzny na drugą, co umożliwiają gwintowane śruby umieszczone na końcach ramion Angle Izer’a. Jeśli chcemy mierzony kąt wystarczy poluzować śruby i ustawić ramiona w pożądanej pozycji. Ponowne przykręcenie śrub sprawi, że Templater (jak często nazywany jest Angle Izer) stanie się sztywny i będziemy w stanie z łatwością przenieść kąt na inną płaszczyznę. Przykłady użycia oraz sposób korzystania przedstawia filmy, który przedstawiamy poniżej: 

Podstawowe informacje o Angle Izer

Angle Izer jest standardowo produkowany w dwóch wersjach – bardziej wytrzymałej (stal nierdzewna) oraz plastikowej. Wersja plastikowa jest mniej wytrzymała i nadaje się przede wszystkim dla domowych majsterkowiczów. Stalowy Templater to wytrzymałe narzędzie, które poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami pracy. Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną urządzenia w obu wersjach:

regulowany templater
Materiał:Plastik
Rodzaj Nakrętek:Metalowe
Kolor:Żółty
Waga:180 g
Wysokość:31 cm
Szerokość5.5 cm
Głębokość3 cm

regulowany templater
Materiał:Stal nierdzewna
Rodzaj Nakrętek:Metalowe
Kolor:Stalowy
Waga:180 g
Wysokość:31 cm
Szerokość5.5 cm
Głębokość3 cm

Prace, w których pomoże Kątownik Regulowany

Templater nada się doskonale, do wszystkich prac związanych z mierzeniem kątów, które wymagają ponadprzeciętnej precyzji i dokładności. Dzięki swojej konstrukcji jest w stanie zmierzyć wymiary i kąty przedmiotów niezależnie od ich struktury i kształtu. Dokręcając śruby na końcach ramion jesteśmy w stanie przenieść wymiar na inną płaszczyznę. Kątownik, między innymi, nadaje się do prac takich jak:

  • Układanie płytek ściennych
  • Montaż podłogi laminowanej
  • Układanie płytek i paneli podłogowych
  • Układanie kostki chodnikowej